Home Lajme KOSOVË 12 të vdekur dhe 410 raste të reja me Covid 19 në...

15 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 22.671 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.089.615 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 385.297 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 8.789 testime, 410 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 12 raste të vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 1.732 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 140.682.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 14.501.