Home Lajme KOSOVË Autobusi me nisje nga Prizreni kapet me afër 120 kg drogë në...

Autobusi me nisje nga Prizreni kapet me afër 120 kg drogë në Hungari

Dy shoferë të kompanisë “F… Tours”, A.H dhe F.H nga Podujeva janë arrestuar nga autoritetet hungareze mëngjesin e së shtunës.

Burime të Gazetës bëjnë të të ditur se në autobusin e tyre policia ka gjetur afër 120 kilogram të substancave narkotike.

Në këtë autobus ku ishte gjetur kjo sasi e drogës kishte edhe udhëtarë. Kjo linjë e autobusit ishte nisur nga Prizreni ku desitancion e kishte Hamburgun. Gazeta ka provuar të kontaktoj me kompaninë mirëpo nuk e kanë qenë të qasshëm.

Po ashtu lidhur me këtë rast i janë dërguar pyetje edhe Policisë së Kosovës mirëpo Insajderi ende nuk ka marr përgjigje.

KULTURË

0 2900

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...