Home Lajme KOSOVË Bie çmimi i naftës,por jo edhe në Kosovë…!

Bie çmimi i naftës,por jo edhe në Kosovë…!

Çmimet e naftës shënuan rënie edhe mëngjesin e kësaj të premteje.Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 11 cent dhe u tregtuan me 62.18 dollarë amerikanë për fuçi.Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 22 cent dhe u tregtuan me 56.93 dollarë amerikanë për fuçi.

KULTURË

0 2907

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...