Lajme

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, së bashku me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, kanë bërë homazhe për të rënët...
0 20

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të...
0 16

Sot ka ndërruar jetë bashkëshortja e veprimtarit të shquar, Adem Demaçi.Lajmin për vdekjen e Xhemajlie Hoxha Demaçi e kanë bërë të ditur...
0 18

Kampioni i botës në boks, Haxhi Krasniqi ka hapur bunar në Pakistan.Atje, uji i pijshëm është i pakët, ndërsa Krasniqi vendosi ta...
0 15

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa ka njoftuar se dje ka pranuar ftesën e radhës nga gjykata e Vranjës, për ngritjen...
0 14

Deri tani, janë numëruar mbi 700 mijë vota nga zgjedhjet e parlamentare të 14 shkurtit në Kosovë, përjedhojë Lëvizja Vetëvendosje vazhdon të...
0 16

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.454...
0 18

Një shqiptar i cili është shtetas i Maqedonisë së Veriut i ka ofruar 10 euro ryshfet zyrtarit policor në pikën kufitarë në...
0 14

Pasaportat janë të nevojshme nëse dëshironi të udhëtoni jashtë vendit pasi ato verifikojnë identitetin dhe kombësinë tuaj. Ato i japin bartësit kalim...