KOSOVË

0 30

Është tërhequr shorti për renditjen e partive në fletëvotim për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit.
0 20

Prej sot, kush ka armë pa leje dënohet me 500 euro Sot skadon afati për legalizimin e armëve pa...
0 46

Përveç Prokurorisë së Shtetit, me hetime rreth përleshjet ndërmjet Molliqajt e Abazit po merret edhe Policia e Kosovës. Këta të fundit në...
0 23

Totaj: Dega e PDK-së e mobilizuar maksimalisht që të dal triumfuese në Prizren me 6 tetor Dega e PDK-së...
0 1718

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se raportet me Turqinë nuk përbëjnë asnjë lloj kërcënimi. Në një intervistë për “Ora News”, Rama, duke komentuar...
0 1713

Është i çuditshëm fakti se as SHBA e as BE nuk reaguan fare me veprimin e Kosovës në ditët e fundit. Vetëm pak ditë para...
0 1527

Ramushi para doreheqjes,vendi shkon ne zgjedhjet e parakohshme. Analisti, Ramush Tahiri, ka folur rreth zgjedhjeve të parakohshme. Ai duke folur në televizionin publik për atë nëse...
0 1360

Kritiku i Erdoganit Feyzioglu; "Organizata terroriste e Gylenit është më e rrezikshmja në Turqi" Kryetari i Unionit të Odave të Avokatëve të Turqisë, Metin Feyzioglu gjatë...
0 1432

MIT ka kapur gjashtë pjesëtarë të FETO/PDY-së të kërkuar në Turqi përmes një operacioni që ka realizuar në bashkëpunim aktiv me inteligjencën e Kosovës.
0 1242

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë Aleksandar Vuçiç. Sipas të...

KULTURË

0 2546

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...