KOSOVË

0 813

http://https://youtu.be/1HnP6R3j3_c Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim sekretarin e Ligës së Botës Myslimane, Muhamed Bin Abdel Kerim el...
0 1014

Kosova është shembull se si praktikohet feja islame dhe të gjithë duhet të marrin mësim nga kosovarët në praktikimin e fesë, ka thënë, Mohammad...
0 1658

Ministri i Punëve të Jashtme i Bosnjë e Hercegovinës (BeH) Igor Crnadak, ka deklaruar se vendi i tij është plotësisht i gatshëm të...
0 1365

Me mbështetjen e Agjencisë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) sot në komunën e Mitrovicës u organizua shpërndarja e makinerive bujqësore në kuadër...
0 1634

Kompania amerikane “Alston Bird”, që këshillohet nga ish-senatori Bob Dole i cili e mban epitetin ‘miku i madh i shqiptarëve’, ka fituar tender...
0 3491

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër 5 të pandehurve për shkak të një sulmi ndaj konsulatës turke në këtë qytet më...
0 1310

Bazuar në marrëveshjen e bashkëpunimit mes Qeverisë së Republikës së Kosovës me Qeverinë e Republikës së Turqisë, sot në Qendrën Klinike Universitare të...
0 4362

https://www.facebook.com/IndeksonlineOfficial/videos/1158043454293333/ Portali indeksonline,net raporton se disa persona të paidentifikuar në Prizren kanë hequr një flamur të Turqisë që po qëndronte në një shtyllë të varur...
0 5754

Shkruan: Kimete Berisha Që ka prift pervers, injorant dhe idiot, ka gjithkund, ama që çohet Ipeshkvia e Kosovës në mbrojtje të një manjaku, kjo...
0 3584

Qendra Social-Edukative “Don Bosko” në Prishtinë, duket se e ka drejtorin shumë “të afërt” me nxënës, sidomos me nxënëse. Drejtori i “Don Bosko” është Don...

KULTURË

0 2774

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...