KOSOVË

0 71

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për gjetjen e një personi të vdekur në një zyre në rrugën “Garibaldi”, në Prishtinë.Rastin e...
0 72

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, nuk ka mohuar mundësinë që t’i bashkohet iniciativës që pritet të themelohet nga kryetarja e Kuvendit, Vjosa...
0 94

Pesë vjet më parë Indira Mujaj u përjashtua nga puna si shërbyese civile në Policinë e Kosovës.Kjo për shkak se ajo vendosi...
0 74

Ngjarja e rëndë që tronditi Kosovën, ku katër persona dyshohet se u vrarë me armë zjarri në fshatin Pozharan të Vitisë, është...
0 73

Brenda dy javëve të fundit kanë aplikuar hiç më pak se 395 mijë njerëz për të tërhequr 10%-shin nga Trusti.Fondi i Kursimeve...
0 77

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka vendosur që Avdullah Hoti të jetë kandidat për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme.Hoti që aktualisht...
0 90

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.181...
0 69

Policia e Kosovës brenda 24 orëve ka gjobitur 1,443 persona që nuk respektuan ligjin.Prej tyre ka shqiptuara 539 gjoba vetëm për personat...
0 89

IPK bën të ditur se ka suspenduar dy zyrtarët policorë pasi dyshohet se ushtruan dhunë mbi një qytetare.“Inspektorati Policor i Kosovës ka...
0 81

Një tërmet 6.3 shkallësh goditi sot Kroacinë, ku është shënuar viktima e parë që është një vajzë 12-vjeçare.Menjëherë kanë nisur ndihmat për...