KOSOVË

0 128

Hurma, gurë dhe shishe janë hedhur drejt Ministrisë së Punëve të Brendshme të Shqipërisë, të cilët pas vrasës së të riut në...
0 124

Misioni i OSBE-së në Kosovë, në bashkëpunim me Komunën e Prizrenit, përkatësisht Drejtorinë e Administratës, në kuadër të projektit të Platformës Digjitale...
0 116

Partia Demokratike e Kosovës është shprehur e gatshme për shkuarjen në zgjedhje dhe rrëzimin e Qeverisë Hoti.Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi përmes...
0 117

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka komentuar deklaratën e Presidentit të Komisionit për Punë të Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së...
0 127

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1357...
0 163

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se Kosova ka nevojë për rilegjitim të institucioneve, e kjo sipas ish-kryeministrit bëhet duke...
0 107

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa javë më parë paralajmëroj organizmin e një tryeze me partitë politike për të...
0 142

Kryetari i Skënderajt, Bekim Jashari është deklaruar pas kritikave që pranoi në rrjetet sociale.Ai ka thënë se fyerjet e ulëta që i...
0 134

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami dhe Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde, kanë nënshkruar marrëveshje kornizë të bashkëpunim ekonomik.Bajrami në fjalën...
0 125

Anëtari i AAK’së, Ahmet Isufi ka thënë se subjekti i tij do të dëmtohej nëse Ramush Haradinaj do të lëshonte postin e...