KOSOVË

0 111

Pos djalit të deputetit Haxhi Shala, njëri nga të shkarkuarit nga Vjosa Osmani, është edhe djali i zyrtarit të lartë të PDK-së,...
0 105

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka shfuqizuar katër dekrete për konsuj të përgjithshëm në Pragë, Lubjanë, Shkup dhe Tiranë.Sipas njoftimit...
0 874

Flakron Shala, djalë i deputetit, Haxhi Shala, ka reaguar përmes një shkrimi në Facebook, rreth raportimeve të tija si konsull.Ai thotë se...
0 110

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.651 mostra të marra...
0 105

Zafir Berisha po e konsideron “ofendim” të shtetit të Kosovës, faktin që Vjosa Osmani është ushtruese e detyrës së presidentit.Me anë të...
0 103

U.d. e presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas emërimit të konsullit, në Pragë.Ajo ka thënë se emërimi i...
0 111

Asamblistja e pavarur në komunën e Prishtinë, Fiknete Bejta, ka thënë se pako për t’i ndihmuar bizneset që janë dëmtuar gjatë pandemisë,...
0 101

Avokati i licensuar i Gjykatës Speciale, Taulant Hodaj ka treguar rreth procesit gjyqësor në Hagë ku po gjykohen ish drejtuesit e Ushtrisë...
0 120

1.590 TESTIME, 350 TË SHËRUAR DHE 609 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe...
0 108

Akuzohen policët e Kosovës se po i ngacmojnë seksualisht gratë dhe vajzat.Gazetarja dhe aktivistja, Arta Avdiu, ka hedhur kritika në drejtim të...