KOSOVË

0 172

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka aprovuar pjesërisht kërkesëpadinë ish-guvernatorit të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Hashim Rexhepi, i cili kishte kërkuar...
0 128

Të nderuar qytetarë!Pasi disa të afërm me të cilët kisha kontakt rezultuan pozitivë në testin për Covid-19, u testova në IKSHKP dhe...
0 128

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.566...
0 105

Mëngjesin e sotëm baneri i vendosur në hyrje të Komunës së Graçanicës “Liria ka emër” është shkatërruar.Të njejtët kanë dërguar edhe fotografi...
0 115

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka thënë se kësaj teme Qeveria duhet t’i jep zgjedhje.Ai ka thënë se zgjidhja duhet të jepet më së...
0 138

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.865...
0 111

Në Bosnje dhe Hercegovinë, ani pse pandemi, janë mbajtur zgjedhjet lokale.Qytetarët duke respektuar masat, sot iu kanë drejtuar kutive të votimit për...
0 113

Si pasojë e një aksidenti ka vdekur një 15 vjeçar nga Kosova që jeton në Zvicër.Burime të Indeksonline mësojnë se i riu...
0 129

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1361...
0 143

Një barnatore në lagjen “Dardania” në Prishtinë është përfshirë nga flakët.Policia dhe zjarrfikësit janë parë në vendin e ngjarjes. Ata kanë larguar...