KOSOVË

0 114

Një protestë masive ishte paralajmëruar për ditën e sotme.Një organizatë e ashtëquajtur si “Zëri i Popullit” bënte thirrje për dalje masive në...
0 121

Ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, pasditen e djeshme, iu është hakuar llogaria e saj në Facebook.Ministrja rastin e...
0 118

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni ka reaguar pas deklaratës së presidentit serb, Aleksandër Vuçiq se Serbia po përgatitet ushtarakisht pasi që një...
0 116

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë para gazetarëve se në mëngjesin e të enjtes (12 nëntor) ka pasur takim me ambasadorët e...
0 131

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.178...
0 115

Një person është arrestuar dje në Prishtinë, ka bërë të ditur policia.I njëjti dyshohet se edhe pasi që ka rezultuar pozitiv me...
0 438

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj ka folur për krimet ndaj katolikëve që përmenden në aktakuzën ndaj Hashim Thaçit dhe...
0 128

Kjo protestë GJITHËPOPULLORE do të jetë protestë paqësore, e cila do të mbahet në Sheshin Skëndërbe në Prishtinë, para ndërtesës së Qeverisë.
0 847

Zona e kuqe – rrezik i lartëKomuna që kanë mbi 150 persona të infektuar në 100 mijë...
0 818

Familja e ish-presidentit Thaçi i ka falënderuar të gjithë qytetarët e Kosovës për mbështetjen dhe solidarizimin me ta në këto ditë jo...