KOSOVË

0 124

Masat që janë marrë gjatë vikendit nga institucionet e vendit, nuk do të jenë të vetmet për të luftuar COVID-19. Sot gjatë...
0 118

E shtuna dhe e diela ishte karantinë në shtatë komuna të Kosovës kjo sipas Ministrisë së Shëndetësisë për të parandaluar përhapjen e...
0 151

Serbët e veriut të Kosovës tashmë janë kundër që Liqeni i Ujmanit të pagëzohet me emrin e ish presidentit amerikan, Donald Trump.Madje...
0 150

https://www.facebook.com/TVBESA/videos/2464713740498324
0 162

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, masat e reja kundër përhapjes së koronavirusit do t’i diskutojë me kryeministrin Hoti.Këto paralajmërime i ka bërë...
0 144

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.794...
0 127

Protesta simbolike, me lugë dhe tenxhere, ju ka kushtuar me një gjobë Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës.Policia u ka shqiptuar nga një...
0 144

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.137...
0 205

Kryetari i Shoqatës së Gastronomeve të Kosovës, Petrit Kllokoqi është shoqëruar në stacionin e Policisë së Kosovës në Prishtinë.Shoqërimi ndodhi pas përfundimit...
0 146

Një veprim që duhet përshëndetur është i një furre në qytetin e Pejës.Bëhet fjalë për “Diellin”, biznesin që ka vendosur të shpërndajë...