KOSOVË

0 5937

Republika e Turqisë, pas puqit të dështuar ushtarak, ka ndërprerë të gjitha regjistrimet në universitetet turke për të diplomuarit nga shkollat e mesme të...
0 1645

Ballkani është përfshirë në një sërë organizimesh në mbështetje të presidentit turk, Recep Tajip Erdogan, pas puçit të dështuar ushtarak për të rrëzuar nga...
0 2577

Thirrje publike: Institucionet e Kosovës të zbatojnë ligjin për gjithë qytetarët e Kosovës në mënyrë të barabartë, pa u amnistuar asnjëri prej tyre, edhe...
0 2110

Analisti Nexhmedin Spahiu ka përkrahur publikisht kërkesën e Ambasadës Turke drejtuar Ministrisë së Jashtme të Kosovës, që gazetari Berat Buzhala të dënohet për...
0 2844

Pjesëmarrja në “ngritjen e kurthit ndaj ushtrisë” dhe tentativën për puç më 15 korrik e disa emrave që më parë kishin ushtruar detyra në...
0 1571

Nga referendumi i parë në Kosovë, i mbajtur në Dubravë të Suharekës, për ndërtimin e xhamisë në një parcelë tokësore, rezultati ka dalë për...
0 1853

Përkundër që Drejtori komunal i Arsimit në Prizren, Nexhat Çoçaj u dënua me tre vjet burg efektiv nga Gjykata, për shkak se keqpërdori paratë...
0 1753

Shoqata kulturore dhe bamirëse “ARASTA” në Prizren, për nder të muajit Ramazan, edhe sivjet është duke organizuar turnirin humanitar “Ramazaniada 2016”. Në kuadër të...
0 1455

Në një komunikatë të lëshuar për media, OJQ EC MA NDRSYHE njofton se ka shkëputur të gjitha format e bashkëpunimit me Komunën e Prizrenit...
0 2574

Të mërkurën në Prizren nën organizim e një pjese të shoqërisë civile do të organizohet një protestë. Në një njoftim publik që është bërë nëpërmjet...

KULTURË

0 2424

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...