KOSOVË

0 30

LDK dhe VV kanë vendosur: Stadiumi kombëtar në Prishtinë, jo në Drenas Deputeti i zgjedhur i LDK’së, Lumir Abdixhiku,...
0 29

Ambasada Gjermane befason kosovarin, i jep vizë 5 vjeçare pa e kërkuar fare! Përderisa mijëra qytetarë janë në pritje...
0 30

Serbët “tronditen” nga harta e ‘Shqipërisë së madhe’ në bonbonierën “Kamila” të prodhuar në Prizren Mediat në Beograd e...
0 31

Ushtarët e FSK-së ia shpëtojnë jetën një qytetari Pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës ia kanë shpëtuar jetën...
0 28

Autobusi me nisje nga Prizreni kapet me afër 120 kg drogë në Hungari Dy shoferë të kompanisë “F... Tours”,...
0 32

Kim Mehmeti: Albin Kurti, shansi i fundit i shqiptarëve për të ndërtuar shtet Për publicistin, Kim Mehmeti, Vetëvendosja me...
0 36

Rënie alarmante e shkallës së natalitetit në Kosovë, bie për 30 për qind...! Ulja e natalitetit po konsiderohet shumë...
0 53

Bie çmimi i naftës,por jo edhe në Kosovë...! Çmimet e naftës shënuan rënie edhe mëngjesin e kësaj të premteje.Kështu,...
0 49

Detaje rreth vdekjes në Klinë, emri i personit që u godit nga treni Policia e Kosovës, përkatësisht Drejtoria Rajonale...
0 44

Reagon edhe Edi Rama,e quan të padrejtë ftesën e Speciales për Kadri Veselin Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka...

KULTURË

0 2774

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...