KOSOVË

0 25

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dha detaje rreth takimeve të tij në Parlamentin Europian, si dhe foli për marrëveshjen e Uashingtonit me...
0 22

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut (GJEDNJ) në një vendim të saj ka hedhur poshtë pretendimet e 17 azilkërkuesve të cilët...
0 28

Lëvizja “Vetëvendosje” ka kritkuar edhe sot Qeverinë e Avdullah Hotit për marrëveshjet, sipas tyre, të dëmshme të nënshkruara me 4 shtator në...
0 26

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 532 mostra të marra...
0 18

Se Kosova nuk trajtohet si shtet sovran dhe i pavarur nga BE-ja është ditur qëmoti, por zyrtarë të Bashkimit Evropian gjithmonë e...
0 32

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej...
0 21

Janë arrestuar tre persona të dyshuar në Pikën e Kalimit Kufitar të Dheu i Bardhë, nën dyshimin e bazuar se të njëjtit...
0 23

Disa aktivistë kanë vendosur një pankartë para ministrisë së Punëve të Jashtme në Prishtinë.Aty ka shënime në notë proteste për vendimin për...
0 23

Janë rrethuar objektet e RTK-së, pasi që ka marrë, pasi kanë marrë një kërcënim.Indeksonline mëson së janë rrethuar objektet e RTK-së, pasi...
0 20

S’ka njohje reciproke siç premtonte zt.Hoti;-Ndarja me Serbinë e Liqenit të Ujmanit për furnizim me ujë dhe energji;-Pezullim të aplikimit për anëtarësim...

KULTURË

0 325

Për nder të 142 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit në kompleksin e LSHP,së u hap ekspozita "Personalitetet e Lidhjes Shqiptare...