KOSOVË

0 1002

Përfaqësues i Posaçëm i Bashkimit Evropian në Kosovë, Samuel Zbogar thotë se Marrëveshja e Stabilizim Asocimit sjell obligime të reja, sidomos në kornizën ligjore....
0 1224

Vartësit e peshkopit serb të Manastirit të Deçanit, Sava Janjiq, po dhe ai vetë, siduket i kanë harruar “punët e Perëndisë”, pasi ai po...
0 729

Autoritetet serbe kanë vazhduar fushatën kundër anëtarësimit të Kosovës në UNESCO, duke e lansuar një faqe interneti. Pas postimit të disa filmave në internet rreth...
0 802

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri ka bërë me dije se do të nënshkruhet memorandumi në mes të Ministrisë së Planifikimit Hapësinor dhe dy kryetarëve...
0 758

Kryetari i Partisë së Drejtësisë, Ferid Agani, që njëherësh është edhe ministër i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, i ka dërguar telegram urimi, kryeministrit të...
0 699

Zëvendëskryeministri i vendit, Hashim Thaçi tha se këto ditë Serbia po tenton me çdo grackë procedurale ta anulojë anëtarësimin e Kosovës në UNCESCO, mirëpo...
0 644

Ndërtimtaria paraqet njërin ndër sektorët më të rëndësishëm në zhvillimin e ekonomisë së vendit tonë, mirëpo përkundër kësaj rëndësie ky sektor mbetet në krizë....
0 813

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti të martën në takim të dërguarin e posaçëm të Departamentit të Shtetit për të drejtat njerëzore...
0 858

Partnerët e koalicionit qeverisës përsëri kanë propozuar militantë partiakë në Bordin e Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP), i cili që disa muaj nuk është...
0 1020

Drejtori komunal i arsimit në Prizren u arrestua sot nën dyshimin e keqpërdorimit të detyrës apo autoritetit zyrtar. Lajmin për arrestimin e Nexhat Çoqaj (në...

KULTURË

0 2733

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...