KOSOVË

0 885

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti të martën në takim të dërguarin e posaçëm të Departamentit të Shtetit për të drejtat njerëzore...
0 937

Partnerët e koalicionit qeverisës përsëri kanë propozuar militantë partiakë në Bordin e Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP), i cili që disa muaj nuk është...
0 1113

Drejtori komunal i arsimit në Prizren u arrestua sot nën dyshimin e keqpërdorimit të detyrës apo autoritetit zyrtar. Lajmin për arrestimin e Nexhat Çoqaj (në...
0 907

Qeveria e Republikës së Kosovës përshëndeti miratimin e sotëm në Kuvendin e Republikës së Kosovës të Ligjit për Ratifikimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit,...
0 913

Me 86 vota pro Kuvendi i Kosovës ratifikoi MSA-në me BE, pa praninë e opozitës e cila e braktisi sallën para votimeve.
0 1232

Nga sot radhëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK) i shtuan edhe 170 ushtarë të rinj të cilët u betuan pas certifikimit me rastin...
0 921

Agjencia e Statistikave te Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat, lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin shtator 2015. Të dhënat nga Tregtia...
0 961

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq ka zhvilluar sot biseda telefonike me shefat e shumë shteteve. Siç raportojnë mediet serbe, ai ua prezantoi atyre argumentet e...
0 894

Edhe përkundër përpjekjeve të Kosovës për formimin e Bashkësisë së Komunave me shumicë serbe dhe aplikimin e Marrëveshjes së Brukselit, ambasadori i SHBA në...
0 858

Forca e Sigurisë së Kosovës në bashkëpunim me KFOR-in amerikan kanë shkatërruar rreth 40 mjete të pashpërthyera, të cilat janë gjetur në “Parkun e...

KULTURË

0 3023

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...