KOSOVË

0 726

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, në kuadër të aktiviteteve me rastin e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, u takua në Nju Jork...
0 828

Kryeministri turk, Ahmet Davutoğlu është takuar me Kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa dhe më pas është takuar edhe me Kryeministrin e Belgjikës, Charles Michel. Kryeministri...
0 787

Ish-nënkryetari I Kuvendit të Kosovës, Naim Maloku, duke komentuar situatën e krijuar së fundi nga opozita në Kuvend, ka vlerësuar se bllokadat e punës...
0 1000

Dy pronarët e “Apex” (Play4Ëin) dhe nëntë bashkëpunëtorët e tyre, të hënën (sot), do të ulen në bankat e të akuzuarve. Ata dyshohen për...
0 1140

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxhaj, nuk pajtohet me konstatimin se Prizreni është shndërruar në kryeqytet të fajdeve. “Nuk qëndron konstatimi se kryeqyteti...
0 915

Lideri serb i Kosovës Oliver Ivanoviq, i cili po gjykohet për krime lufte, bëri thirrje për mbështetje nga të gjithë serbët ndërsa u lirua...
0 1241

Vlera e pensioneve për veteranët e luftës së UÇK-së, do të jetë nga 130- deri në 170 euro, varësisht prej moshës së tyre. Kjo është...
0 839

Tri liderët e partive opozitare, lëvizjes Vetëvendosje, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën njoftuan të mërkurën se tash e tutje do...
0 1034

Fluksi i refugjatëve sirianë dhe telashet e një dite më parë lidhur me alivanosjen e tre sirianëve në kufirin me Maqedoninë ka shtyrë autoritetet...
0 856

​Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa tha se ai nuk ka pasur asnjë informatë për rregullimin e një makine të Qeverisë e cila ka pasur...

KULTURË

0 2793

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...