KOSOVË

0 894

UNDP dhe USAID lansojnë sot, përmes në një konferencë për media, Pulsin Publik nr. 9, një dokument që ofron një përmbledhje të indikatorëve kyç...
0 962

Zëvendëskryeministri i parë, Hashim Thaçi, njëherësh ministër i Jashtëm i Kosovës, sot po qëndron në Vatikan, ku do të takojë kardinalë dhe kryepeshkopë të...
0 940

Kryeministri Isa Mustafa tha se greva e SBASHK-ut është e paarsyeshme sepse Qeveria ka bërë më shumë për arsimtarët se sa për shërbyesit tjerë...
0 810

Ndërsa kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, deklaroi se arsimi fillor, i mesëm dhe ai universitar sot i është përgjigjur thirrjes për grevë të përgjithshme,...
0 1024

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në krye të një delegacioni parlamentar, ka udhëtuar sot për në Strasburg të Francës. Delegacioni...
0 850

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, ka deklaruar se askush nuk ka përmendur kushte të reja për Serbinë drejt integrimit të saj në...
0 879

Oda Ekonimike e Kosovës përmes një komunikate ka kërkuar kompletimin dhe depolitizimin e bordeve të ndërmarrjeve publike, duke e cilësuar një hap të tillë...
0 847

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe përfaqësuesi i Shkëlqesisë së Saj, Sheikës Fatima bint Mubarak, të Emirateve të Bashkuara Arabe, Shkëlqesia e...
0 1033

Në gjykimin kundër Enver Sekiraqës, të akuzuarit për nxitje në vrasjen e policit Triumf Riza dhe detyrim, edhe sot seanca është e mbyllur. Në këtë...
0 969

Pasditen e djeshme, në fshatin Keqekollë të Komunës së Prishtinës, është raportuar për mjete shpërthyese në pyll të këtij fshati. Sipas policisë, raportimin në polici...

KULTURË

0 2138

Drejtoria Rajonale e dorëshkrimeve në qytetin Konya të Turqisë restauron një prej kopjeve të dorëshkrimit "El-Kanun Fi’t Tıbb" i cili për qindra vjet...