KOSOVË

0 1428

Rezultatet e afatit të dytë të Testit të Maturës Shtetërore do të shpallen më 9 shtator. “E paraparë ka qenë që rezultatet të dalin më...
0 997

Marko Gjuriq, drejtori i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, ka thënë se linçimi i serbëve në Kosovë, po ndodh vazhdimisht pasi që...
0 792

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e 25 vjetorit të Ditës së Kushtetutës së Kosovës e vitit 1990, e njohur si...
0 707

Besnik Mustafa, djali i kryeministrit Isa Mustafa, është paraqitur sot para Gjykatës Themelore të Ferizajt, dega në Kaçanik. Ai së bashku me 6 persona të...
0 812

Tarja Halone, ish-presidentja e Finlandës, nesër do të vizitojë Prishtinën ku do të jetë një nga folëset kryesore në dy konferenca të nivelit të...
0 704

Me vite të tëra, më shumë se tre mijë lëndë të llojeve të ndryshme, po mbahen të mbyllura në Stacionin e Policisë në Skenderaj....
0 1143

Një aksident i rënd trafiku ka ndodhur dje në mesditë në rrugën magjistrale Prizren-Suharekë, saktësisht në fshatin Lubizhdë, ku si pasojë kanë vdekur dy...
0 1009

Njohësi i marrëdhënieve ndërkombëtare, Ibrahim Gashi, ka bërë me dije se Kosova i ka aftësitë e limituara për të pranuar refugjatë nga Lindja e...
0 779

Ish – komandanti i UÇK-së e tash shef i diplomacisë së Kosovës Hashim Thaçi ka kënduar këngën “Kush e thotë, kush gënjen se Serbia...
0 799

Një numër i madh i Policisë së Kosovës dhe pjesëtarëve të KFOR-it kanë siguruar hyrjen e kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa në ndërtesën ku...

KULTURË

0 3024

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...