KOSOVË

0 760

Baki Kelani, zëdhënës i Policisë së Kosovës ka theksue se Policia e Kosovës në raport me shtetet e rajonit ka rritë masat e sigurisë...
0 1006

Në momentin kur ezanët e imamëve të xhamive në Prizren kanë thirr akshamin dhe me këtë, mbi 2000 besimtarë të fesë islame të tubuar...
0 849

Pas takimeve që fillimisht përfaqësuesja për Politikë të Jashtme e BE-së, Frederica Mogherini, ka zhvilluar ndaras me delegacionet e Kosovës dhe Serbisë, të kryesuar...
0 767

Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar riprocedimin për në Kuvend të amendamentit 24, që dërgon në ndryshimet e nevojshme kushtetuese për themelimin e Gjykatës Speciale. Ndërkaq...
0 1023

Zëvendëskryeministri i parë, Hashim Thaçi, njëherit ministër i Jashtëm i Kosovës, ka thënë për gazetën austriake Der Standard se institucionet e Kosovës edhe pas...
0 1107

Ka përfunduar festa e Vidovdanit në Gazimestan. Të pranishëm në këtë festë ishin më shumë se 1500 persona. I pranishëm në këtë aktivitet ishte edhe...
0 692

Sot në Bruksel delegacionet teknike të Kosovës dhe Serbisë do të provojnë të gjejnë përafrime për temat që nesër do të diskutohen në nivel...
0 913

Është shtuar numri i nënave të cilat braktisin foshnjat e tyre. Në tre mujorin e parë të viti 2014 sipas statistikave janë braktisur nëntë...
0 885

Në fshatin Vlashne të Prizrenit, Policia e Kosovës gjatë kontrollimit të një veture, ka gjetur 597 pako me cigare, të cilat ishin pa banderola,...
0 925

Mediat gjermane kanë raportuar që Mustafa e Thaçi, të martën do të takohen bashkë me kancelaren Merkel. Gazeta gjermane Frankfurter Rundschau në intervistën e saj...

KULTURË

0 2725

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...