KOSOVË

0 820

Gjykata e Qarkut në Kranj do të vërtetojë nëse në Serbi ekziston aktakuza kundër Ramush Haradinajt i cili të mërkurën u ndalua në aeroportin...
0 789

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, sot zhvilloi një bisedë telefonike me kryeministrin slloven, Miro Cerar. Të dy kryeministrat shprehën gatishmërinë që bashkërisht...
0 736

Zv. Kryeministri i Kosovës dhe Ministri i Punëve të jashtme, Hashim Thaçi në mbledhjen e Kuvendit të Kosovës ka thënë se të njëjtat lista...
0 833

Deputetë të Kuvendit të Kosovës kërkuan lirimin e menjëhershëm të liderit të AAK-së, deputetit Ramush Haradinaj. Deputeti nga PDK-ja, Adem Grabovci kërkoi që praktikat...
0 849

Të indinjuar me rastin e sulmit të rëndë ndaj kryetarit të Komunës së Vushtrrisë, Bajram Mulaku dhe familjes së tij, punëtorët e Komunës së...
0 876

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është ndaluar të mërkurën pasdite nga autoritetet sllovene në aeroportin ndërkombëtar të Lubjanës. Nga partia...
0 821

Rektori i Universitetit të Prishtinës, Ramadan Zejnullahu ka bërë shkelje të Ligjit të Punës për shkak se një numër i konsiderueshëm i asistentëve kanë...
0 781

Qindra protestues, prodhues dhe përpunues vendorë të qumështit, janë nisur me traktorë drejt qendrës së Prishtinës, nga parkingu prapa Pallatit të Rinisë, prej ku...
0 685

Bllokimi i magjistrales Prishtinë-Shkupë këtë të shtune do të jetë target i veteranëve të luftë së UÇK-së. Për 24 orë rresht Gryka e Kaçanikut...
0 706

Deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë arritur ta shohin draftligjin për Gjykatën Speciale që e ka hartuar Rusia për t`u votuar në Këshillin e...

KULTURË

0 2791

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...