KOSOVË

0 877

Partitë opozitare, Vetëvendosje, AAK dhe NISMA, nuk do të marrin pjesë sot në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, organizuar me rastin e Ditës...
0 630

Në kuadër të shënimit të Ditës së paqes, Kuvendi i Republikës së Kosovës po mban seancë festive, por pa praninë e opozitës. Seanca po...
0 658

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga deklaroi se Kosova nuk ka qytetar për të humbur, do të kujdesen për ato gra që u dhunuan gjatë...
0 632

Ministria e Punëve të Jashtme ka suspenduar nga puna Burim Gashin, zyrtar i lartë në Ministri, pasi që ai qe pesë ditë është burgosur...
0 850

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për financimin e terrorizmit në qytetin e Kaçanikut. Ndërkohë, burime të lajmi.net brenda policisë bëjnë të...
0 816

Në fshatin Bishtazhin të Gjakovës njësiti policor në një pikë kontrolli ka ndaluar kamionin “Iveco” që drejtohej nga i dyshuari mashkull K-Shqiptar. Gjatë kontrollit...
0 652

Haradinaj ka kritikuar aksionin e policisë së Kosovës për arrestimin e një antënari të partisë së tij. Ai në faqen e tij zyrtare në Facebook...
0 685

Kryeministri Gruevski në një deklaratë akuzoi liderin e LSDM-së, Zoran Zaev, për dështimin e negociatave, ndërsa theksoi se Zaev ka frikë të dalë në...
0 873

Sekretari i degës së veteranëve të UÇK-së në Prishtinë, Sabit Krasniqi tha se ndihet i indinjuar me atë që siç tha ai po iu...
0 895

Kisha ortodokse serbe “Sveti Nikolla”, e cila është ndërtuar brenda kampusit universitar të Universitetit të Prishtinës para lufte, nuk ka aplikuar për legalizim. Një gjë...

KULTURË

0 2790

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...