KOSOVË

0 1152

Deputeti i Aleancës për Ardhmerinë e Kosovës Daut Haradinaj është parë duke qarë dje në varrimin e Beg Rizës në Gllogjan. Ernest Luma i...
0 1650

Çështja e rivarrimit të Isa Boletinit është bërë temë mbarëkombëtare pas vendimit të Këshillit Organizativ që heroi të rivarroset në Vlorë dhe kundërshtimit të...
0 787

Përfundimisht, Arben Gashi ka vendosur të mos i hyjë garës për Kryetar të LDK’së derisa s’ka treguar se cili prej katër kandidatëve do ta...
0 853

Qeveria e Kosovës po hyn në muajin e gjashtë pa u kompletuar krejtësisht. Nga 20 ministri që ka Qeveria e kryeministrit Isa Mustafa, vetëm...
0 860

Analistët në Maqedoni konsiderojnë se raportet Maqedoni - Kosovë mund të tendosen në pikë kritike, nëse rasti i Kumanovës nuk zbardhet tërësisht. Kjo, sipas...
0 841

Drejtori i Departamentit të Mjekësisë Ligjore të Kosovës, Arsim Gërxhaliu, ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë se ka përfunduar autopsia e 9 shtetasve...
0 884

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në ceremoninë e zbulimit të shtatores së Ismail Qemalit, deklaroi se nëse shqiptarët duan ta nderojnë këtë shtatore, ata...
0 928

Kreu i Komunës së Prishtinës ka thënë se Jahjagës i është vonuar aeroplani në Aman të Jordanisë dhe nuk ka marrë në ceremoninë e...
0 742

Preambula në Kushtetutën e Serbisë, në të cilën precizohet se Kosova është pjesë e territorit të saj, jo vetëm që nuk është në përputhje...
0 929

Lutfi Haziri, kryetar i LDK-së në Gjilan dhe kryetar aktual i Komunës së Gjilanit, ka vendosur t’i jap fund dilemave dhe ka vendosur të...

KULTURË

0 2893

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...