KOSOVË

0 876

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka thënë të martën se operacioni i kërkimit po vazhdon ende në mënyrë intensive dhe se ka...
0 2341

Ministri i Financave Avdullah Hoti i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij dhe Guvernatori i Bankës Qendrore Bedri Hamza, po qëndron në vizitë në Shtetet...
0 721

Gazeta e përditshme e Beogradit “Kurir” paralajmëron sot në ballinën e saj se kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do ta dëbojë nga Qeveria serbe...
0 838

Ministria e Punëve të Brendshme do të shpërndajë 24 kamionë, për fazën e parë të projektit, të njësive të zjarrfikësve të 24 komunave të...
0 726

Nënkryetari i qeverisë serbe dhe ministër i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq deklaroi se ekziston mundësia që Serbia “të fluturojë për ta njohur Kosovën”,...
0 1124

Lëvizja e Re Demokristiane, duke i konsideruar të drejta shqetësimet e qytetarëve për gjendjen ekonomike dhe politike në Kosovë, ka vendosur që ta përkrahë...
0 742

Nëse Telekomi i Kosovës dhe “Vala” do të dalin sërish në shitje, blerësi nuk do të kërkohet përmes tenderit. Qeveria e Kosovës do të futë...
0 701

Qeveria e Kosovës dhe konsorciumi francez “MDP Consulting – Compagnie des Alpes” të martën pritet të nënshkruajnë kontratën për ndërtimin e resorit të Brezovicës. Nënshkrimi...
0 1138

Zyra e Prokurorit Disiplinor në Kosovë, është duke i hetuar mbi 45 raste të prokurorëve dhe gjyqtarëve, të cilët dyshohen se gjatë punës së...
0 715

Ardhja e Pranverës dhe shtimi i qarkullimit më të madh të automjeteve bujqësore ka shtyrë policinë e Kosovës që të shtojë edhe pikat e...

KULTURË

0 2653

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...