KOSOVË

0 1113

Katër urat mbi Ibër që ndajnë qytetin e Mitrovicës, që nga e premtja do të vëzhgohen 24 orë në ditë nga Policia e Kosovës...
0 1204

Raporti i publikuar sot është vetëm hapi i parë në trajtimin e akuzave për korrupsion ndaj misionit evropian për sundim të ligjit, EULEX, ka...
0 908

Anëtarët e Komisionit për Punë të Jashtme, në mbledhjen e sotme të drejtuar nga Enver Hoxhaj, kryetar i Komisionit, kanë diskutuar lidhur me anëtarësimin...
0 864

Leon Duhanaj, ish-anëtar i Këshillit të Përgjithshëm në Lëvizjen Vetëvendosje i cili së fundi dha dorëheqje nga kjo Lëvizje, thotë se VV nuk ka...
0 922

Të enjten banorët që kanë prona afër kufirit me Malin e Zi do të protestojnë në Pejë kundër demarkacionit mes Kosovës dhe këtij shteti...
0 889

Kryetarët e grupeve parlamentare të opozitës e kanë lëshuar mbledhjen e kryesisë së Kuvendit me arsyetimin se në rendin e ditës nuk është vendosur...
0 861

Incidentet në Mitrovicë reflektojnë gjendjen e tensionuar të të dyja palëve nga dy anët e Lumit Ibër, ka thënë në zyrtar i lartë në...
0 891

Është pezulluar masa e arrestit ndaj dy serbëve pas zhdukjes së djaloshit 17 vjeçar shqiptar Sead Alushi në veri të Mitrovicës. Avokati Kapllan Barut i...
0 904

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka thënë të martën se operacioni i kërkimit po vazhdon ende në mënyrë intensive dhe se ka...
0 2418

Ministri i Financave Avdullah Hoti i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij dhe Guvernatori i Bankës Qendrore Bedri Hamza, po qëndron në vizitë në Shtetet...

KULTURË

0 2725

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...