KOSOVË

0 741

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian në Republikën e Kosovës, Samuel Zbogar u ka bërë thirrje liderëve institucionalë të Kosovës që të fokusohen në luften kundër...
0 818

Puna e Qeverisë së Kosovës në këta 4 muaj të parë të këtij viti, nga analistët politikë vlerësohet me notën zero, për shumicën e...
0 879

Arsyeja kryesore për migrimin e kosovarëve jashtë Kosovës po del të jetë standardi i ulët jetësor i qytetarëve të Kosovës. Kështu u tha nga Grupi...
0 796

Mbledhja e djeshme e jashtëzakonshme e SBASHK-ut, e cila kaloi plot tensione, megjithatë mori vendimin që greva në arsimin fillor dhe të mesëm të...
0 1668

Festivali Ndërkombëtar i Skulpturës Sculp Fest ka filluar mbrëmë edicionin e katërt, i cili organizohet në kuadër të Autostrada Bienniale (Bienalja Ndërkombëtare e Artit...
0 871

Kryeministri Mustafa, pikërisht në kohën kur opozita tregonte se do t’i vazhdojnë protestat, ka vizituar panairin “Prishtina 2015”, ku tha nuk i bënë përshtypje...
0 759

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) konsideron se afati dyjavor për Qeverinë e Kosovës, që të nis implementimin e kërkesave gjithëpopullore, të përcjellura në...
0 814

Lëvizja Vetëvendosje vlerësoi se në shpërputhje me Kodin e Procedurës Penale, Dardan Molliqaj nuk po njoftohet se për çka e kanë arrestuar. Policia është...
0 2345

Sot, rreth orës 09:20, në Aeroportin e Prishtinës, sekretarit organizativ të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Dardan Molliqajt, i është ndaluar udhëtimi për në Zvicër, dhe është...
0 885

Nëse duan të hyjnë në BE, Beogradi dhe Prishtina kanë detyrim të nënshkruajnë marrëveshjen që do të mundësojë pranimin e Kosovës në Kombet e...

KULTURË

0 2980

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...