SHQIPËRI

0 86

Komuniteti Mysliman në Shqipëri anulon faljen e namazit të xhumasë për shkak të koronavirusit Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, nëpërmjet...
0 81

Vdes personi i parë nga koronavirusi në Shqipëri,kishte ardhur nga Italia Është shënuar viktima e parë nga koronavirusi në...
0 160

KRYEMINISTRI KURTI VIZITON SHQIPËRINË, TAKOHET ME KRYEMINISTRIN RAMA DHE PRESIDENTIN META
0 178

GJIROKASTRA ME TRASHËGIMI TË PASUR HISTORIKE DHE KULTURORE https://www.facebook.com/TVBESA/videos/162321905192711/
0 1954

Në Shqipëri kemi realizuar projekte pothuajse në të gjitha fushat tha Prof. Dr. Birol Çetin Agjencia Turke për Zhvillim dhe Koordinim (TIKA) prej vitit 1996...
0 1274

Në Shqipëri kemi realizuar projekte pothuajse në të gjitha fushat tha Prof. Dr. Birol Çetin. Agjencia Turke për Zhvillim dhe Koordinim (TIKA) prej vitit 1996...
0 1238

Ministri italian i Drejtësisë është takuar sot me homologun e tij shqiptar, Nasip Naço, ku pas takimit kanë mbajtur një deklaratë për mediat në...
0 1063

Kryeministri Edi Rama reagoi pak çaste pasi kërkesa e prokurorisë për arrestimin e Armando Prengës mbërriti në Kuvend. “Pershendes prokurorine tani te heqim urgjent imunitetin...
0 1079

Avioni i kapur më 26 gusht në Pulja me kanabis të ngarkuar në Vlorë nuk është i vetmi që ka kryer trafik të lëndëve...
0 982

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Bashkia e Tiranës ka nisur në orët e paradites së të premtes aksionin për pastrimin e qytetit. Kryebashkiaku Veliaj zgjodhi njësinë...

KULTURË

0 2127

Drejtoria Rajonale e dorëshkrimeve në qytetin Konya të Turqisë restauron një prej kopjeve të dorëshkrimit "El-Kanun Fi’t Tıbb" i cili për qindra vjet...