SHQIPËRI

0 1749

Pas komenteve në rrjetet sociale për aktivitetet e Agjencisë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA), ku publikohen informacione të pavërteta, institucione dhe shoqata të...
0 902

Agjencia turke e lajmeve, Anadolu Agency (AA) bëri të ditur se Presidenti i Turqisë, gjatë takimit me homologun i tij shqiptar, Bujar Nishani u...
0 1260

Edlira Dyrmishaj fiton vendin e pare ne shkalle vendi në garën “Të rinjtë e Vitit Në Shoqërinë Civile 2016” me kandidaturën ‘Kundër diskriminimit ndaj...
0 893

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë një interviste në televizionin grek ‘Skai’ është ndaluar në disa çështje të rëndësishme,transmeton KosovaPost. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama,...
0 1010

Kohë më parë kur ishim tek hoxhë Mehmet Çelen na tregoi se do të vinte një i ftuar nga Shqipëria dhe se atë mund...
0 728

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë një interviste në televizionin grek "Skai" është ndaluar në disa çështja, konkretisht në marrëdhëniet mes Greqisë dhe...
0 938

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu dhe homologu i tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati kanë mbajtur një konferencë të përbashkët për media pas...
0 979

Grupimi i organizatave të shoqërisë civile ka organizuar sot në Tiranë “Forumin e Solidaritetit me Demokracinë në Turqi”, duke shprehur njëzëri mesazhin e mbështetjes...
0 994

21 marsi 2016 shënon përvjetorin e 11-të të Ditës Botërore të Sindromës "Down" dhe çdo vit në këtë datë zëri i individëve që kanë...
0 1216

Ministria e Brendshme e Shqipërisë propozon që regjistrat të jenë të përditësuar, ku regjistri i adresave të përditësohet dhe të ndjekë hapin e regjistrit...

KULTURË

0 2307

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...