SHQIPËRI

0 984

Studentët kundërshtojnë ligjin e arsimit të lartë që është miratuar në Parlament, dhe kërkojnë arsim publik falas. Pas përfundimit të një aktiviteti në Fakultetin e...
0 850

Banka e Shqipërisë në bashkëpunimin me Universitetin e Oksfordit kanë organizuar konferencën e saj vjetore me temë: “A i ndryshojnë krizat themelet ekonomike në...
0 1293

Hetimet kanë filluar në vitin 2010 nga Gjykata e Venecias e cila në përfundim të hetimeve ka lëshuar 21 urdhër arresti në kuadër të...
0 1373

Hilda Shijaku, ekonomiste pranë zyrës së Bankës Botërore në Tiranë ka deklaruar se viti 2015 shënon një rritje të prodhimit të brendshëm në Shqipëri,...
0 1673

Në Shqipëri kemi realizuar projekte pothuajse në të gjitha fushat tha Prof. Dr. Birol Çetin Agjencia Turke për Zhvillim dhe Koordinim (TIKA) prej vitit 1996...
0 968

Në Shqipëri kemi realizuar projekte pothuajse në të gjitha fushat tha Prof. Dr. Birol Çetin. Agjencia Turke për Zhvillim dhe Koordinim (TIKA) prej vitit 1996...
0 968

Ministri italian i Drejtësisë është takuar sot me homologun e tij shqiptar, Nasip Naço, ku pas takimit kanë mbajtur një deklaratë për mediat në...
0 804

Kryeministri Edi Rama reagoi pak çaste pasi kërkesa e prokurorisë për arrestimin e Armando Prengës mbërriti në Kuvend. “Pershendes prokurorine tani te heqim urgjent imunitetin...
0 832

Avioni i kapur më 26 gusht në Pulja me kanabis të ngarkuar në Vlorë nuk është i vetmi që ka kryer trafik të lëndëve...
0 728

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Bashkia e Tiranës ka nisur në orët e paradites së të premtes aksionin për pastrimin e qytetit. Kryebashkiaku Veliaj zgjodhi njësinë...

KULTURË

0 2307

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...