SHQIPËRI

0 2196

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan do të mbërrijë më 13 maj në Shqipëri për një vizitë zyrtare, me ftesë të presidentit të Republikës...
0 915

Në një deklaratë për shtyp ambasada sqaron se deklaratat e Kreshnik Çollakut, drejtues i Departamentit për Politikën e Jashtme në Partinë Demokratike, janë të...
0 807

Kryeministri Rama do të udhëtojë për në Stamboll me ftesë të drejtuesve të platformës "Sofra e Ideve" e cila drejtohet prej një viti e...
0 924

Ministria e Punëve të Jashtme e Shqipërisë, në bashkëpunim me Qendrën Austro -Franceze për Qasjen në Evropë dhe me mbështetjen e Ministrive të Punëve...
0 2430

Më në fund pas shumë përpjekjesh ka nisur ndërtimi i Xhamisë së Namazgjasë në Tiranë, faltores, e cila u ka munguar besimtarëve myslimanë të...
0 958

Gjykata e Lartë ndryshon masën e sigurisë për deputetin Tom Doshi. I bindur në pafajësinë e tij por dhe se ka thënë të vërtetën për...
0 874

Në qendër të diskutimeve ishte shkëmbimi i informacionit, duke u vlerësuar si thelbësor për arritjen e objektivave të përbashkëta rajonale dhe globale sidomos në...
0 982

Ky objekt që shihet në këto foto, mund të jetë çdo gjë tjetër, por jo më Monument i 100-vjetorit të Pavarësisë. Pllakat metalike të...
0 881

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati dhe zv.ndihmës Sekretarja e Shtetit, Victoria Nuland nënshkruan dje deklaratën e përbashkët për Partneritetin Strategjik midis Shqipërisë...
0 1479

Sipas projeksioneve të INSTAT, në vitet 2011-2031, popullsia në Shqipëri në shumicën e qarqeve do të ketë rënie, me përjashtim të Tiranës, Durrësit dhe...

KULTURË

0 2792

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...