MAQEDONI

0 485

Çarshia e Gjevgjelisë krenohet me arkitekturën e ndërtuar gjatë shekullit të XIX në Gjevgjeli. Ky qytet që ndodhet në pjesën jugore të Maqedonisë...
0 690

Çarshi xhamia e Prilepit të Maqedonisë, e cila pësoi nga konflikti ndëretnik që ndodhi në Maqedoni në vitin 2001, me vite pret të...
0 388

Sonte në Shkup vazhduan protestat kundër platformës së partive politike shqiptare në Maqedoni. Për të 16-ën ditë me radhë, iniciativa qytetare “Për Maqedoni...
0 1172

Ambasadorja e Turqisë në Shkup, Tülin Erkal Kara, tha se menjëherë pas formimit të qeverisë në Maqedoni do të shënojnë progres në luftën...
0 713

Me rastin e festës ortodokse “Uji i Bekuar”, në mesditë në ujërat e lumit Vardar rreth 100 kandidatë u përpoqën në kapjen e...
0 469

Kryetari i Lëvizjes Besa ka dhënë një intervistë për ‘Nova TV’, pas rezultatit të zgjedhjeve, ku pritet që kjo parti zyrtarisht të ketë 5...
0 399

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare ishin një befasi për të gjithë. Rezultate të ngushta mes partive kundërshtare dhe një e nesërme e mjegulluar. Katër parti...
0 1330

BDI është humbëse katastrofale e këtyre zgjedhjeve, ndërsa vetë unë mbaj përgjegjësi për humbjen e PDSH. I uroj sukseset më të sinqerta Lëvizje BESA,...
0 885

Klikoni në lidhjen e më poshtme për ta përcjellur numrimin e votave të Zgjedhjeve Parlamentare në Maqedoni: https://rezultati.sec.mk/Parliamentary/Results?cs=sq-AL&r=r&rd=r1&eu=All&m=All
0 806

Koalicioni “Rilindje me BESË” po mban tubimin e saj përmbyllës në qytetin e Tetovës. Janë mijëra simpatizant të këtij koalicioni që kanë vërshuar rrugët...

KULTURË

0 444

Para disa ditëve Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani në një ceremoni solemne dhe të veçantë, në institucionin e presidencës vlerësoi me dekoratën...