MAQEDONI

0 1618

Një burim ndërkombëtar i portalit tesheshi.com, i përfshirë në organet e sigurisë rajonale, bëri të ditur se strumbullarët e lëvizjeve që solli skenarin makabër...
0 1330

Pas ngjarjeve në Kumanovë dhe aksionit policor në “Lagjen e Trimave”, ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankullovska ka dhënë dorëheqje nga...
0 1691

Kosovarët e përfshirë në konfliktin e armatosur në Kumanovë ishin të njohur për institucionet e vendit. AKI-ja, presidenca, kryeministri dhe mekanizmat e tjerë të...
0 3245

Mirsad Ndrecaj, i njohur me nofkën “Komandan Nato” dhe Beg Rizaj, “komandant Begu”, sipas të gjitha gjasave, gjenden në mesin e 14 trupave të...
0 1011

Publicisti dhe analisti nga Maqedonia Kim Mehmeti, sërish nëpërmjet postimeve të tij në rrjetet sociale ka drejtuar akuza të rënda ndaj udhëheqësve politik shqiptarë...
0 1147

Lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev me bashkëpunëtorë ka arritur në Lagjen e Trimave në Kumanovë, ku ditëve të fundit pati...
0 1924

Policia ende nuk ka publikuar një listë të personave të arrestuar pas përleshjeve që u zhvilluan në Lagjen e Trimave në Kumanovë. Televizioni Alsat-M...
0 1104

Në Gjykatën Themelore Shkupi 1, gjatë ditës së djeshme në disa grupe të ndara u dërguan 30 persona të arrestuar për ngjarjet në Kumanovë,...
0 1010

Pas lëshimit të rrugëve për të shkuar në Lagjen e Trimave në Kumanovë, disa banor të Kumanovës dërguan foto ku shihen disa forca policore...
0 760

Banorë të fshatrave të malësisë së Tetovës janë paraqitur në “Lajm” duke shprehur frikë se në këtë pjesë mund të përsëritet Kumanova. Ata thonë...

KULTURË

0 2980

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...