MAQEDONI

video
0 783

Ekipi i Televizionit ERA ju sjell pamjet ekskluzive nga Lagjja e trimave. Banorët shprehen të revoltuar dhe dëshpëruar nga ajo që ju kishte ndodhur...
0 759

Pas tërheqjes së forcave policore, popullata ka filluar të kthehet në shtëpitë e tyre, njofton portali SHENJA. Të shtënat dhe luftimet kanë përfunduar sot gjatë...
0 1943

PRISHTINË (AA) – Ngjarjet e fundit në Kumanovë, në Maqedoni, janë tregues se është duke u zbatuar një skenar i errët i strukturave sekrete...
0 921

SHKUP (AA) – Gjatë natës dhe mëngjesin e sotëm forcat policore të Maqedonisë vazhduan me pastrimin e terrenit të “Lagjes së Trimave” në Kumanovë,...
0 915

Maqedonia ka nevojë për nivel më të lart të kulturës politike, dialog të sinqertë, më shumë tolerancë dhe kujdes ndaj qytetarëve, thekson në një...
0 1257

“Nuk ka paqe në Kumanovë. Të shtëna të reja edhe këtë mëngjes, ndërsa shteti ka shpallur dy ditë zie”. Këto janë artikujt e sotëm...
0 1060

Ministrja e Brendshme Gordana Jankullovska tha se gjatë aksionit të sotëm janë vrarë pesë policë, ndërsa gjashtë të tjerë janë të plagosur. Ajo...
0 993

Një anëtar i UÇK-së në Maqedoni ka mohuar lajmin e përcjellë nga mediat maqedonase për dorëzimin e 20 personave të armatosur, të cilët kanë...
0 869

Aktualisht po vijnë informata kontradiktore nga Lagjja e Trimave në Kumanovë. Ka njoftime se janë dorëzuar personat që janë përfshirë në luftimet e sotme,...
0 946

Bëhet e ditur se grupi i armatosur në Lagjen e Trimave në Kumanovë është dorëzuar pas negociimit. Mbi 30 personat e armatosur mësohet se janë...

KULTURË

0 2725

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...