MAQEDONI

0 650

Gazeta “Lajm” ka arritur të kontaktojë me disa banorë të fshatit Malinë, të cilët na e kanë përshkruar situatën momentale në këtë fshat. "Jemi të...
0 777

Pretendimet se qytetarë nga Kosova mund të kenë hyrë ilegalisht në Maqedoni, sipas raportimeve të policisë së Kosovës nuk qëndrojnë të jenë reale, kështu...
0 920

Ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankullovska mbrëmë nga Kriva Pallanka ka theksuar se lideri opozitar Zoran Zaev është i përfshirë në skenarin për...
0 833

Një tren në Maqedoni e ka goditur për vdekje një migrant që ecte nëpër hekurudhë, afër Shkupit. Ky është incidenti i dytë që përfshinë migrantët...
0 679

Autoritetet shqiptare nuk kanë dhënë asnjë reagim apo koment lidhur me zhvillimet e fundit në Maqedoni, sidomos pas incidentit në Gushincë. Burime pranë Ministrisë së...
0 769

Rusia sërish ka reaguar lidhur me ngjarjet e fundit në Maqedoni, sidomos pas incidentit në postën policore kufitare në Goshincë, në afërsi të kufirit...
0 1366

Autoblindat e forcave maqedonase të sigurisë janë tërhequr nga fshati Gushincë i Kumanovës. Gjendja e sigurisë është e qetë dhe njerëzit bëjnë punët e...
0 1047

Katër persona të cilët dy janë qytetarë maqedonas dhe dy serbë dhe të cilët po kryenin gërmime pa leje në xhaminë Husamettin Pasha e...
0 1315

Lidhur me incidentin e një grupi të armatosur në postën e policisë në fshatin Goshincë të Likovës kanë pasuar edhe reagimet e para. Përgjegjësia mbi...
0 723

Një incident i rëndë është regjistruar sot në postën policore kufitare në Goshincë të komunës së Likovës. Siç raportohet në disa portale, pika policore në...

KULTURË

0 2406

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...