MAQEDONI

0 2102

BDI është humbëse katastrofale e këtyre zgjedhjeve, ndërsa vetë unë mbaj përgjegjësi për humbjen e PDSH. I uroj sukseset më të sinqerta Lëvizje BESA,...
0 1685

Klikoni në lidhjen e më poshtme për ta përcjellur numrimin e votave të Zgjedhjeve Parlamentare në Maqedoni: https://rezultati.sec.mk/Parliamentary/Results?cs=sq-AL&r=r&rd=r1&eu=All&m=All
0 1652

Koalicioni “Rilindje me BESË” po mban tubimin e saj përmbyllës në qytetin e Tetovës. Janë mijëra simpatizant të këtij koalicioni që kanë vërshuar rrugët...
video
0 1259

Afrim Gashi nga koalicioni “Rilindje me BESË”, para banorëve të Çairit tha se shpërndarja e votës bëhet vetëm nëse votohet BDI-ja, ngase vota për...
0 831

Lëvizja BESA në Maqedoni organizoi konventën e saj të martën në mbrëmje në Shkup duke befasuar sërish me përkrahjen e jashtëzakonshme gjykuar nga masiviteti...
0 1012

Sapo ka filluar marshi për Astrit Deharin, aktivistin e Vetëvendosjes që u gjet i vdekur në burgun e Prizrenit, përcjell Telegrafi Maqedoni. Ky marsh...
0 1496

Hapet për adhurim pas 104 viteve Xhamia Hajdar Kadi në qytetin e Manastirit e cila kishte pozitë qendrore gjatë periudhës Osmane, pas restaurimit të...
0 1439

Pas shkrimit të publikuar të Bardhyl Mahmutit në lidhje me mjekrrën në Facebook ka plasur gallata për pasurinë e Bardhyl Mahmutit. Komentuesit me ironi i...
0 1748

Në aksionin e Bashkësisë Islame të Kosovës të Xhumasë së 12 gushtit për ndihmë banorëve të lagjes Hasanbeg të Shkupit të cilët pësuan nga...
0 1557

Banorët e fshatit Hasanbeg të Maqedonisë thonë se po ndihmohen vetëm nga Turqia dhe jo nga Kosova dhe Shqipëria. Një javë pas vërshimeve që...

KULTURË

0 2790

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...