BOTË

0 19

Bill Gates: Të mbyllet gjithçka për 10 javë, nëse dëshirojmë ta mposhtim koronavirusin Themeluesi i kompanisë Microsoft, Bill Gates,...
0 98

LAJMI FUNDIT: Një tërmet 5.1 shkallësh godet Turqinë Një tërmet me magnitudë rreth 5 ballë ka goditur provincën Elazığ...
0 104

Në 24 orët e fundit 242 të vdekur nga koronavirusi në Kinë Koronavirusi regjistroi një rekord ditën e fundit...
0 950

Obama dhe Erdogan ranë dakord gjithashtu edhe për nevojën urgjente që ti vihet fundi sulmeve të PKK-së në Turqi. Presidenti amerikan Barak Obama dhe presidenti...
0 1088

Që nga fillimi i krizës së refugjatëve në Republikën e Kroacisë kanë hyrë 111,155 refugjatë, të cilët nga qendra e pranimit në Opatovc dërgohen...
0 1086

"Rusia nuk është aleat i yni në çështjen siriane. Ndoshta një ditë do të kërkoj zgjidhje politike dhe do të bëhet aleatë i yni...
0 958

Në një deklaratë të bërë nga Komiteti i Koordinimit Lokal të Sirisë theksohet se avionët luftarakë të ushtrisë ruse kanë ndërmarrë një sulm ajror...
0 1133

Erdoğan, fjalimin e tij në aktivitetin "Miliona frymë njëzëri kundër terrorizmit" të mbajtur në sallën Zenith në Strasbourg nga Bashkësia e Shoqërisë Civile Europiane...
0 947

Presidenti turk tha se sulmet ruse kanë dështuar në shënjestrimin e DAESH-it. Presdienti I Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se sulmet ajrore ruse në...
0 992

"Nga mesnata deri në orën 21 në Republikën e Kroacisë kanë hyrë 4 mijë e 992 refugjatë përmes vendkalimit kufitar Tovarnik dhe Bapska, dhe...

KULTURË

0 2126

Drejtoria Rajonale e dorëshkrimeve në qytetin Konya të Turqisë restauron një prej kopjeve të dorëshkrimit "El-Kanun Fi’t Tıbb" i cili për qindra vjet...