BOTË

0 1190

Referendumi i ardhshëm për ndryshimet kushtetuese në Turqi do tu mundësojë votuesve të ndryshojnë kushtetutën aktuale që është produkt i puçit, deklaroi të...
0 1162

Në një artikull të botuar në njërën nga gazetat prestigjioze të Hungarisë, "Magyar Idok", aktivitetet e biznesmenit të famshëm amerikan George Soros janë...
0 1339

Forcat izraelite të sigurisë kanë arrestuar përfaqësuesin e Agjencisë Turke për Bashkëpunim Ndërkombëtar dhe Koordinim (TIKA) Muhammad Murtec për Gaza-n. Shtetasi palestinez Murtec...
0 1494

Turqia i është përgjigjur me një raport/plan operativ Shteteve të Bashkuara të Amerikës, vend ky që këmbëngul vazhdimisht për të ndërmarrë një operacion ushtarak...
0 1429

Ministri i Punëve të Brendshme të Turqisë, Sulejman Sojllu (Süleyman Soylu), në fjalimin e tij të mbajtur gjatë përurimit të godinës së re të...
0 1202

Ministri izraelit i Mbrojtjes, Avigdor Lieberman ka bërë një deklaratë tjetër skandaloze. Ministri i Mbrojtjes tha për mediat izraelite se ata donin një shkëmbim masiv...
0 1088

Hulumtimet e disa universiteteve amerikane kanë gjetur se emigracioni nuk është i lidhur me rritjen e krimit në SHBA. Hulumtimin e kanë udhëhequr...
0 1108

Katër organizata edukative muslimane në SHBA kanë refuzuar ndihmën shtetërore për qëllime të “luftës kundër ekstremizmit”, për shkak të “shprehjeve dhe politikave anti-islame”...
0 1162

Dhjetëra mijëra demonstrues u mblodhën para qeverisë rumune duke kërkuar përsëri dorëheqjen e saj. Në ditën e trembëdhjetë të protestave anti-qeveritare, demonstruesit në...
0 1264

Pas deklaratës së Kryetarit të Këshillit të lartë Zgjedhor se Referendumi do të zhvillohet në datën 16 prill, një nga çështjet kryesore dhe më...

KULTURË

0 2922

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...