BOTË

0 1037

15 të vdekur dhe 20 të plagosur në një sulm ne shkollë ne Oregon. Informohet se në një sulm të armatosur në Oregon të SHBA-ve...
0 895

"Realiteti është se Medvegja është komunë serbe, e cila ndodhet në Republikën e Serbisë dhe e cila do të mbetet këtu, dhe është i...
0 883

Në një deklaratë nga Ministria e Brendshme theksohet se si pasojë e ndërhyrjes së forcave të sigurisë ndaj 4 automjeteve në rajonin Vahat të...
0 1125

Ministria e Jashtme e Turqisë në një deklaratë në lidhje me tensionet e ditës së sotme në Xhaminë Al Aksa ka dënuar ashpër aktet...
0 1176

Tusk rikujtoi se edhe Europa ka qenë përballë sulmeve terroriste dhe tha se dëshirojnë të jenë në kontakt me Turqinë përsa i përket luftës...
0 1192

Deri më tani në Evropë kanë mbërritur rreth 360.000 refugjatë, theksoi William Spindler, zëdhënësi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për Refugjatët (UNHCR). Sipas vlerësimeve...
0 1107

Presidenti iranian, Hassan Rouhani ka deklaruar se Irani është i gatshëm të zhvillojë bisedimet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Arabinë Saudite për...
0 1077

Kryemministri hungarez Viktor Orban duke vënë në dukje se Hungaria nuk shfaq një qëndrin anti-islamik tha se "Ashtu si vendet e tjera të gjirit...
0 860

Pamjet e tmerrshme të refugjatëve nga Lindja e Mesme, të cilët po mësyjnë Evropën për një jetë më të mirë, kanë bërë që edhe...
0 821

Në një program televiziv Renzi duke prekur çështjen e politikës së jashtme të vendit të tij tha se: "Italia nuk do të jetë pjesë...

KULTURË

0 2121

Drejtoria Rajonale e dorëshkrimeve në qytetin Konya të Turqisë restauron një prej kopjeve të dorëshkrimit "El-Kanun Fi’t Tıbb" i cili për qindra vjet...