BOTË

0 1612

Turqia duhet të pastrojë El Bab-in në mënyrë që të largojë organizatat terroriste, si DEASH dhe PYD/PKK nga kufiri si dhe të ndalojë...
0 940

Zëvendëskryeministri i Turqisë, Numan Kurtulmuş, ka marrë pjesë në Konferencën e 11-të të Ministrave të Informacionit të Vendeve Islame. Konferenca është organizuar nga...
0 1326

Rumania mund të drejtohet për herë të parë nga një kryeministre femër. Liviu Dragnea, kreu i partisë Social Demokratike të Rumanisë, që fitoi zgjedhjet...
0 1851

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur me një ceremoni shtetërore homologun e tij shqiptar, Bujar Nishani, i cili ndodhet për një...
0 1173

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur sot në selinë e Presidencës së Turqisë vajzën 7-vjeçare Bana dhe familjen e saj, e...
0 1708

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, mori pjesë të martën në ceremoninë e inaugurimit të Tunelit Euroaziatik për automjetet, i cili bashkon Azinë me...
0 1198

Turqia i ka informuar Shtetet e Bashkuara se beson se mbështetësit e klerikut mysliman, Fethullah Gulen, me seli në SHBA, ishin përgjegjës për vrasjen...
0 1881

Bana Alabed, vajza 7 vjeçare nga lindja e Halepit e cila i tregoi botës masakrën në Halep përmes një videoje të publikuar në...
0 1177

Në orët e herëshme të mëngjesit të sotëm ka vazhduar evakuimi i civilëve nga pjesa lindore e Halepit në Siri, ndërsa rreth 500...
0 1882

Rusia ka njoftuar se do të monitorohet me mjete ajrore pa pilot korridori ku do të lëvizë autokolona që do të transportojë civilët...

KULTURË

0 2794

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...