BOTË

0 1771

Rusia ka njoftuar se do të monitorohet me mjete ajrore pa pilot korridori ku do të lëvizë autokolona që do të transportojë civilët...
0 1281

Vogëlushja 7 vjeçe nga Halepi Bana i ka bërë thirrje për ndihmë ministrit të Jashtëm të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, raporton Anadolu. Ajo këtë lutje e...
0 1038

Arrihet armëpushimi mes grupeve të armatosura opozitare në lindje të qytetit Halep të Sirisë dhe forcave të regjimit nën udhëheqjen e Rusisë. Me...
0 1134

Si pasojë e sulmeve intensive të regjimit sirian dhe mbështetësve të tij në pjesën lindore të Halepit në Siri opozitarët po detyrohen të...
0 1040

Familjet e palestinezëve që ndodhen në burgjet izraelite u mblodhën sot dhe protestuan para ndërtesës së Kryqit të Kuq në Gaza, raporton Anadolu...
0 1698

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka dënuar sulmin terrorist të kryer mbrëmë në Stamboll. Në një deklaratë të bërë nga...
0 1400

Krerët e Republikës së Kosovës, dënojnë sulmin terrorist të ndodhur dje pranë stadiumit Vodafone Arena në Stamboll, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një...
0 964

Turqia reagoi ashpër ndaj mos ekstradimit nga ana e Greqisë të puçistëve të strehuar në këtë vend pas tentativës për grushtin e shtetit të...
0 1121

Që nga marrja nën kontroll nga ana e organizatës terroriste DEASH, në Mosul të Irakut janë shembur 104 xhami. Kryetari i Fondacionit Suni...
0 1148

Abdul Hossain dhe Zohir Ahmed, dy muslimanët e ikur në Bangladesh për shkak të sulmeve të ushtrisë së Nyanmarit në Arakan tregojnë vuajtjet...

KULTURË

0 2403

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...