BOTË

0 878

Pjesëtarët e Ushtrisë së Lirë Siriane në kuadër të operacionit “Mburoja e Eufratit” kanë arritur afër fshatit Keklice, i cili nga kufiri turk me...
0 1388

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka shënuar një rritje spektakolare të popullaritetit, ku gati dy turq në tre shprehen pro politikës së tij pas...
0 1064

STAMBOLL (AA) - Bëhet e ditur se në “Mitingun e Demokracisë dhe Dëshmorëve” që u organizua në Sheshin e Mitingjeve në Yenikapı kanë marrë...
0 2226

Stanbolli është nën ethet e mitingut më të madh të viteve të fundit. Pesë milionë njerëz priten të jenë sot të pranishëm në Jenikapë,...
0 1223

Mbi 80.000 turq dhe dashamirë të tjerë të popullit turk u mblodhën sot në Këln të Gjermanisë ku u mbajt “Tubimi i demokracisë kundër...
0 1869

NJOFTIM I LËSHUAR NGA ZYRA E KRYESISË PËR DIASPORË DHE KOMUNITETET MIKE E REPUBLIKËS SË TURQISË ÇFARË KA NGJARË? Më 15 korrik 2016, në Turqi,...
0 1823

Influenca e organizatës terroriste Fetullahçı (FETÖ) në vendet e Ballkanit vazhdon në shumë fusha, si në arsim, turizëm, media, botime, etj. Arsimi është në...
0 3073

Pas dështimit të puçit ushtarak, që dyshohet se është organizuar nga lëvizja tanimë e shpallur terroriste "Gylen - FETO", Qeveria Turke ka marrë vendim...
0 1004

Kryeministri Binali Jëlldërëm në deklaratën e bërë për gazetën The Guardian tha se nuk beson se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do të...
0 1665

Ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç, duke reaguar kundër tentativës për grusht shteti në Turqi, ka theksuar se zyrtarët e Kosovës duhet të...

KULTURË

0 2403

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...