BOTË

0 49

Javën e kaluar, monumentet më të njohura të Stambollit u shndërruan në skulptura akulli.Këtë pamje mori xhamia "Çamlıca" që njihet si xhamia...
0 108

Gjatë ditë së sotme, Mesut Ozil është prezantuar si futbollisti më i ri i klubit të Fenerbahces. Ozil nga...
0 65

Gjykata Speciale nuk e ka pranuar kërkesën e avokatëve për lirimin me kusht të ish-krerëve të UÇK-së. Gjykatësi i procedurës paraprake, Nicolas...
0 50

Protesta të dhunshme shpërthyen gjatë ditës së dielë në Holandë ku me mijëra qytetarë kundërshtojnë forcimin e masave kufizuese.Duke nisur nga e...
0 54

Në Aeroportin e Stambollit ka arritur sot aeroplani me 6.5 milionë doza vaksine për Covidin-19. Vaksinat e porositura “Sinovac BioeNtech Ltd”. i...
0 53

Gjermania i ka shtuar kontrollet kufitare nga sot pasi të premten ka përcaktuar një grup të ri me më shumë se njëzet...
0 52

Kandidati për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti, është takuar sot me bizneset, Hoti në takimin që pati me organizatat dhe...
0 61

Një zjarr i madh ka shpërthyer në vendin e prodhuesit më të madh në botë të vaksinave kundër Covid, transmeton IndeksOnline.
0 54

Një efektiv i Forcave të Armatosura të Shqipërisë, i dislokuar në Afganistan, ka humbur jetën, ende në rrethana të paqarta.A2 CNN raporton...
0 46

Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden sapo e nisi mandatin e tij presidencial pas betimit në një...