BOTË

0 1331

Ish presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiç, i cili gjithmonë është i njohur për simpatinë ndaj shqiptarëve, edhe pse tashme ka përfunduar mandatin si president...
0 982

"Rusia kujton se brenda këtyre 20-25 viteve pas Luftës së Ftohtë i kemi harruar veçoritë e mbetura nga Bashkimi Sovjetik të cilat këto veçori...
0 861

Sipas informatave të marra nga burimet diplomatike, takimi pritet të zhvillohet sot rreth orës 15.30 sipas kohës lokale. Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë...
0 707

NATO është një aleancë mbrojtëse dhe vendimi i saj për t’u zgjeruar në Ballkan nuk është i drejtuar kah Rusia apo ndonjë vend tjetër,...
0 807

"Kjo është një ditë e mirë për Malin e Zi, një ditë e mirë për Ballkanin Perëndimor dhe Aleancën", tha sekretari i përgjithshëm i...
0 789

Ministri i Jashtëm rus, Sergey Lavrov, ka deklaruar se nuk kanë refuzuar propozimin për tu takuar me homologun turk, Mevlüt Çavuşoğlu. Ai shprehet se...
0 818

Presidenti Erdoğan gjatë ditës së dytë të qendrimit të tij në Paris pritet të takohet edhe me Presidentin e SHBA-së Barack Obama. Samiti i 21-të...
0 745

Burimet thonë se trupi i pilotit të vrarë është dërguar drejt Rusisë nga aeroporti Esenboğa në Ankara. Ndërkohë thuhet se trupi i pilotit është...
0 701

Xhejsh es-Suvvar të cilët operojnë bashkë me forcat e PYD, vrasin 20 civilë në fshatin Teneb të Halepit. Forcat e Xhejsh es-Suvvar të cilët operojnë...
0 766

"Në qendrën e pranimit në Sllavonski Brod ishin 17 persona. Që nga fillimi i krizës së refugjatëve në Republikën e Kroacisë kanë hyrë 449.858...

KULTURË

0 2403

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...