BOTË

video
0 2981

0 1363

Zbulohet se organizata terroriste FETO ka kryer falsifikime në dokumente e cila dëshironte të hapte një shkollë me kontratë (charter) në rajonin New...
0 1066

Më poshtë vijon një panoramë e partive kryesore të ekstremit të djathtë në Bashkimin Evropian, pas zgjedhjeve legjislative në Holandë, ku Partia e ekstremit...
0 998

Në kryeqytetin e Sirisë, Damask, vazhdojnë konfliktet mes palëve, pasi opozitarët bashkuan dy rajonet që ndodheshin nën rrethim dhe pas sulmeve intensive të...
0 1774

Në mbarë Turqinë, por edhe në botë në mënyra të ndryshme shënohet 102 vjetori i Betejës së Çanakkalasë. Beteja e Çanakkalasë, në Evropë...
0 1387

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, duke iu drejtuar kryeministrit të Holandës, është shprehur "Rutte, ti mund të kesh fituar zgjedhjet duke dalë...
0 1258

Ministri i Jashtëm turk, Mevlyt Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) bëri të ditur se dyfytyrësia evropiane ka tejkaluar të gjitha kufijtë. Mevlut Çavushollu vizitoi Odën Tregtare dhe...
0 2162

Emri i shkruar “Rexhep Tajip Erdoan” në fletat e votimit në zgjedhjet në Holandë dominuan zgjedhjet që u zhvilluan dje në këtë vend. Në një...
0 934

Me afro 400 projekte të realizuara në dhjetë vitet e fundit, Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) u përgjigjet nevojave të palestinezëve.
0 1440

Dokumente të Arkivit Osman vërtetojnë se Perandoria Otomane ka dhënë ndihma monetare për Holandën. Pavarësisht kushteve të vështira të Luftës I Botërore, Sulltan Mehmeti V...

KULTURË

0 2403

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...