BOTË

0 942

Kryetari i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti) dhe Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoğlu, në lidhje me lënien në fuqi të dënimit me...
0 899

Është ndarë nga jeta në moshën 91 vjeçare Presidenti i 9-të i Republikës së Turqisë, Sulejman Demirel për shkak të problemeve shëndetësore, në frymëmarrje...
0 846

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan në lidhje me dënimin me vdekje të dhënë ndaj Muhammed Mursit, Presidentit të parë të zgjedhur me votë të...
0 880

Gjykata egjiptiane, pas dërgimit të dosjes në myftininë e Kajros për të marrë opinionin e saj në lidhje me vendimin me vdekje, ka dhënë...
0 862

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së i cili u shpreh se "sot ekzistenca e Jemenit është në rrezik, palët janë në konflikt me njëri-tjetrin dhe...
0 848

Të paktën 27 persona janë vranë në një sulm të armatosur mbi një stacion policor në fushën e Musa Kale në Helmand në Afganistanin...
0 975

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan është takuar me Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin në Baku, ku të dy kishin shkuar për të marrë pjesë në...
0 744

Kryetari i Partisë AK dhe njëherësh Kryeministër në detyrë i Turqisë, Ahmet Davutoglu, realizoi një mbledhje të zgjeruar me kryetarët e degëve të partisë...
0 758

Konsulenti i Shërbime Fetare në Ambasadën e Turqisë në Washington, Yaşar Çolak, në një deklaratë për gazetarin e AA-së në lidhje me ngjarjen tha...
0 2023

Një në çdo 5 fëmijë në këtë vend vazhdon jetën në prag të varfërisë, ndërsa afërsisht 30 mijë fëmijë janë të pastrehë dhe numëri...

KULTURË

0 2792

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...