BOTË

0 786

Presidenti i Jemenit, Abdurabbu Mansour Hadi ka konfirmuar lajmin e përfundimit të sulmeve ajrore të koalicionit “Stuhia e Vendosmërisë" ndaj pozicioneve të Husive në...
0 840

Zëdhënësja e Këshillit të Sigurimit Kombëtar të Shtëpisë së Bardhë, Bernadette Meehan, njoftoi se presidenti amerikan, Barak Obama në deklaratën e tij që do...
0 952

Avionët luftarakë të koalicionit të udhëhequr nga Arabia Saudite kanë qëlluar një urë që lidh qytetin Ibb dhe kryeqytetin e Jemenit. Si pasojë e një...
0 829

“Nuk mendojmë se në historinë tonë ka një faqe të zezë të tillë”, deklaroi Zv/kryeministri dhe zëdhënësi i qeverisë turke, Bulent Arinç, në lidhje...
0 703

Ish-presidenti egjiptian, Mohamed Morsi, rrëzuar në vitin 2013 nga ushtria, u dënua sot me 20 vjet heqje lirie për përfshirjen në arrestimin dhe torturimin...
0 1014

Organizimi urgjent i një takimi të ministrave të Punëve të Jashtme për marrjen e masave është kërkuar nga Bashkimi Evropian, i shprehur se është...
0 1019

Kryeplaku i fshatit Çalëshër, Ilhan Cin, nëna e të cilit është armene, kritikon rezolutën e Parlamentit Evropian të miratuar më 15 prill dhe deklaratat...
0 961

Ngjarje që po përsëriten shpësh në greqi, me të njëjtën kosto dhe të njëjtin skenar. Të veshur me të zeza dhe të vetëquajtur anarkistë,...
0 935

Një avion luftarak i ushtrisë siriane ka bombarduar me "bombë vakum" shkollën Said el- Ensari në rajonin Ensari të Halepit. Sipas të dhënave paraprake 10...
video
0 988

Ministria e Financave ka hequr dorë nga katalogu i vendeve të punës, i përgatitur nga Ministria e Administratës Publike. Drejtues të kësaj ministrie kanë thënë...

KULTURË

0 2790

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...