Lajme

0 1051

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalın tha se ata që përpiqen që në referendumin më 16 prill të votohet për "jo" pengojnë...
0 1313

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim Sekretarin e Përgjithshëm të Ligës së Botës Muslimane, Muhamed bin Abdulkerim...
0 1319

Gjatë studimeve universitare në Turqi ju mund të përfitoni nga bursa të ndryshme. Edhe shkrimin e sotëm, në vijim të artikullit të...
0 1195

Zëvendëskryeministri i Turqisë Numan Kurtulmuş duke komentuar skandalin në Roterdam, ka thënë se është marrë vendim që ambasadori i Holandës të mos lejohet...
0 1146

Kryetari i Bashkisë së Roterdamit Ahmed Aboutaleb, tha se njësisë speciale të Holandës i ishte dhënë leje për të hapur zjarri në ndodhitë...
0 800

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Turqisë, ka reaguar për deklaratat e Përfaqësueses së Lartë të BE-së për Politikat e Jashtme...
0 954

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim Sekretarin e Ligës së Botës Muslimane, Muhamed Bin Abdel Kerim el Isa, i...
0 750

http://https://youtu.be/1HnP6R3j3_c Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim sekretarin e Ligës së Botës Myslimane, Muhamed Bin Abdel Kerim el...
0 937

Kosova është shembull se si praktikohet feja islame dhe të gjithë duhet të marrin mësim nga kosovarët në praktikimin e fesë, ka thënë, Mohammad...
0 1280

Në dy shpërthime të ndodhur në rajonin Bab Musalla, në kryeqytetin e Sirisë, Damask, sipas vlerësimeve të para kanë humbur jetën të paktën...