Lajme

0 1116

Këshilltari i ri i Trump për sigurinë kombëtare i ka thënë stafit në Shtëpi të Bardhë se nuk dëshiron që ta përdorë termin “terrorizëm...
0 1110

Pretendohet se Shërbimet sekrete gjermane të jashtme, (BND) ka përgjuar gazetarët e mediave të shteteve të huaja. Sipas të përjavshmes gjermane, Der Spiegel, shërbimet sekrete...
0 1566

Pesë shtetasit serbë të cilët akuzohen për krijimin të një organizate kriminale e cila ka përgatitur sulme terroriste në Podgoricë të cilat duhej...
0 1560

Kompania amerikane “Alston Bird”, që këshillohet nga ish-senatori Bob Dole i cili e mban epitetin ‘miku i madh i shqiptarëve’, ka fituar tender...
0 1476

Me rregullimet e reja ligjore kundër ngjarjeve të pedofilisë në rritje në Francë është rritur edhe numri i personave që janë larguar nga...
0 1723

Në Shqipëri, shtet i cili radhitet ndër të parët kur bëhet fjalë për praninë e dendur të pjesëtarëve të Organizatës Terroriste FETO, janë...
0 1217

Kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım, ka deklaruar sot se "FETO e cila kreu një kryengritje kundër popullit dhe demokracisë së Turqisë, është kërcënim...
0 1246

Ministria turke e Arsimit Kombëtar ka vendosur në programin arsimor për vitin e ardhshëm gjuhën shqipe dhe boshnjake si lëndë me zgjedhje duke...
0 3407

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër 5 të pandehurve për shkak të një sulmi ndaj konsulatës turke në këtë qytet më...
0 1207

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) tha se do ta çojnë Turqinë në nivelin e civilizimit bashkëkohorë. Në qendër të fjalimit të mbajtur nga...