Lajme

0 536

Sot është berë nënshkrimi zyrtar i marrëveshjeve për ndarjen e universiteteve publike të Gjilanit, Gjakovës dhe Mitrovicës nga ai i Prishtinës. Me rastin e...
0 690

Fatmir Limaj, ka kërkuar nga kolegët e tij deputetë që të mos ngrenë dorën për votim kur në rend të ditës, në seancën e...
0 963

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka mbërritur sot në Shqipëri, në kuadër të një vizitë zyrtare. Kreu i shtetit turk pasi...
0 653

Aleksander Jabllanoviq, ish ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, ka thënë se nuk do të paraqitet në prokurori, pas ngritjes së...
0 619

Sipas të dhënave paraprake kanë humbur jetën 41 persona dhe janë plagosur afërsisht 20 të tjerë. Si pasojë një sulmi të ndërmarrë ndaj një autobusi...
0 614

Në tren ndodheshin 238 pasagjer, bëri të ditur kompania Amtrak. Së paku pesë pasagjerë kanë vdekur, ndërsa një numër i madh të tjerësh janë lënduar,...
0 770

Sot mbahet ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjeve për shkëputjen e universiteteve publike të Gjakovës, Gjilanit dhe Mitrovicës nga Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”. Me këto...
0 1163

Pas ngjarjeve në Kumanovë dhe aksionit policor në “Lagjen e Trimave”, ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankullovska ka dhënë dorëheqje nga...
0 1511

Kosovarët e përfshirë në konfliktin e armatosur në Kumanovë ishin të njohur për institucionet e vendit. AKI-ja, presidenca, kryeministri dhe mekanizmat e tjerë të...
0 2931

Mirsad Ndrecaj, i njohur me nofkën “Komandan Nato” dhe Beg Rizaj, “komandant Begu”, sipas të gjitha gjasave, gjenden në mesin e 14 trupave të...