Lajme

0 744

Njëri ndër themeluesit e LDK-së, profesori universitar Milazim Krasniqi, në një prononcim dhënë KosovaPress ka thënë se zgjedhjet brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk...
0 2069

Policia e shtetit shqiptar në kuadër të operacionit të koduar “Udhëtimi”, ka arrestuar në flagrancë 7 persona. Policia e shtetit shqiptar në kuadër të operacionit...
0 818

Me rreth 300 padi në gjykatë pritet të ballafaqohet Komuna e Prishtinës. Kaq është numri i padive që ka marrë Komuna ndër vite, derisa...
0 1282

Veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi, i shtrirë për mjekim në Qendrën Klinike Universitare, është vizituar nga deputeti i PDK-së, ish Komandanti i Shtabit...
0 764

Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së kanë njoftuar opinionin publik se nesër do të organizojnë protestë gjithëpopullore në Prishtinë, kundër miratimit të Gjykatës...
0 907

Sot, rreth orës 08:00 të mëngjesit, Policia e Kosovës ka arrestuar aktivistin e Lëvizjes Vetëvendosje, Lirim Gashi, për, siç i kanë thënë, një akuzë...
0 735

Nuk ka forcë politike e as institucion të drejtësisë që mund ta kriminalizojë luftën e UÇK-së. Kështu ka thënë Xhavit Jashari, kryetar i OVL të...
0 888

Kryeqyteti i Shqipërisë është sot vendi pritë i kryeministrave të rajonit, pjesëmarrës në forumin e nivelit të lartë “Vienna Economic Forum”. Drejtuesit e qeverive...
0 688

Organizatat e dala nga Lufta e UÇK-së theksuan se vendimi i sotëm ndaj ndaj bashkëluftëtarëve në rastet Drenica 1 dhe Drenica 2, dëshmonë edhe...
0 759

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev deklaroi se shtatë shqiptarët e dënuar për rastin e vrasjes së pesëfishtë në Smilkovc të Shkupit janë të pafajshëm. Ai...