Lajme

0 706

Aleksander Jabllanoviq, ish ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, ka thënë se nuk do të paraqitet në prokurori, pas ngritjes së...
0 670

Sipas të dhënave paraprake kanë humbur jetën 41 persona dhe janë plagosur afërsisht 20 të tjerë. Si pasojë një sulmi të ndërmarrë ndaj një autobusi...
0 665

Në tren ndodheshin 238 pasagjer, bëri të ditur kompania Amtrak. Së paku pesë pasagjerë kanë vdekur, ndërsa një numër i madh të tjerësh janë lënduar,...
0 834

Sot mbahet ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjeve për shkëputjen e universiteteve publike të Gjakovës, Gjilanit dhe Mitrovicës nga Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”. Me këto...
0 1229

Pas ngjarjeve në Kumanovë dhe aksionit policor në “Lagjen e Trimave”, ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankullovska ka dhënë dorëheqje nga...
0 1586

Kosovarët e përfshirë në konfliktin e armatosur në Kumanovë ishin të njohur për institucionet e vendit. AKI-ja, presidenca, kryeministri dhe mekanizmat e tjerë të...
0 3032

Mirsad Ndrecaj, i njohur me nofkën “Komandan Nato” dhe Beg Rizaj, “komandant Begu”, sipas të gjitha gjasave, gjenden në mesin e 14 trupave të...
0 820

Ngjarjet e fundjavës ne Kumanove po përcillen me shqetësim edhe në Kosovë. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vlerësuar se problemet e...
0 1431

Organizata Grupi i Pavarur Studentor (GPS), në Sheshin “Ibrahim Rugova” në Prishtinë, do të organizojë sonte ne ora 19;30 ndezjen e qirinjve në shenjë...
0 1043

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, sot do ta vizitojë Sllovenin,ku do të takohet me homologun e tij slloven, Miro Cerar, presidentin e...